Historia

Zdobywcy Pucharu Wojewody

35. Turniej 26.11-02.12.2019 r. c:m
1. IM Petro Golubka 2479 (UKR) 6,5/9
(norma na arcymistrza – Petro Golubka)

34. Turniej 22-28.11.2018 c:m
1. IM Oskar Wieczorek 2468 (POL)

(norma na arcymistrza – Oskar Wieczorek, norma na mistrza międzynarodowego – CM Paweł Teclaf)

33. Turniej 7-13.12.2017  c:m
1. GM Paweł Czarnota 2556 (POL)

32. Turniej 24-30.11.2016
1. GM Paweł Czarnota 2554 (POL)

(2 normy na arcymistrza: Tomasz Warakomski i Pavel Simacek)

31. Turniej 19-25.11.2015
1. GM Alexander Donchenko 2582 (GER)
(norma na arcymistrza – Marcel Kanarek, norma na mistrza międzynarodowego – Piotr Sabuk)

30. Turniej 20-26.11.2014
1. GM Oral Thomas 2489 (CZE)

29. Turniej 21-27.11.2013
1. GM Andrei Maksimenko 2545 (UKR)

28. Turniej 22-28.11.2012
1. IM Pavel Simacek 2486 (CZE)
(norma na mistrza międzynarodowego – Jolanta Zawadzka)

27. Turniej 24+30.11.2011
1. IM Marcin Sieciechowicz 2441 (POL)
(norma na mistrza międzynarodowego – Daniel Frączek)

26. Turniej 25.11-01.12.2010
1. IM Sethuraman S.P. 2547 (IND)
(norma na arcymistrza – Sethuraman S.P.)

25. Turniej 25.11-02.12.2009
1. GM Łukasz Cyborowski 2517 (POL)

24. Turniej 2008 r.
1. IM Michał Olszewski – 7/9 2. GM Dawid Arutinian (GEO) – 6/9 3. GM Ołeksandr Sułypa (UKR) – 5½/9

23. Turniej 2007 r.
1. GM Wołodymyr Siergiejew (UKR) – 6/9
2-3. IM Witalij Koziak (UKR), GM Stanisław Sawczenko (UKR) – 5½/9

22. Turniej 2006 r.
1-2. GM Stanisław Sawczenko (UKR), GM Serhij Owsiejewicz (UKR) – 6½/9
3. IM Vladimir Talla (CZE) – 5½/9

21. Turniej 2005 r.
1-2. GM Łukasz Cyborowski, GM Aleksander Rustemow (RUS) – 5½/9 3-7. GM Andrij Maksimenko (UKR), GM Jiří Lechtýnský (CZE), IM Grzegorz Gajewski, IM Bartłomiej Heberla, Jacek Stopa – 5/9

20. Turniej 2004 r.
1-2. GM Zigurds Lanka (LAT),
Jacek Stopa – 6/9 3. Jakub Czakon – 5½/9

19. Turniej 2003 r.
1. IM Piotr Murdzia – 7/9 2. GM Łukasz Cyborowski – 6½/9 3. GM Jiří Lechtýnský (CZE) – 5½/9

18. Turniej 2002 r.
1-2. Stanisław Zawadzki, GM Andrij Maksimenko (UKR) – 6/9
3. IM Piotr Murdzia – 5½/9

17. Turniej 2001 r.
1. IM Mateusz Bartel – 6/9
2-3. GM Lubomir Michalec (UKR), IM Piotr Murdzia – 5½/9 

16. Turniej 2000 r.
1. IM Paweł Blehm – 7½/9 2. GM Lubomir Michalec (UKR) – 7/9
3-4. GM Jurij Zezulkin (BLR), GM Siergiej Kaliniczew (GER) – 5½/9

15. Turniej 13-20.12.1998 r.
1. IM Jurij Zezulkin (BLR) – 6½/9
2-3. Michał Sośnicki, IM Witalij Koziak (UKR) – 6/9

14. Turniej 7-15.02.1998 r.
1. IM Witalij Koziak (UKR) – 7/9
2-3. IM Oleg Kalinin (UKR), WIM Marta Zielińska – 6/9

13. (pechowy) Turniej w 1997 r. nie odbył się.

12. Turniej 1996 r.
1. IM Oleg Kalinin (UKR) – 7/9 2-3. IM Witalis Sapis, Łukasz Cyborowski – 6/9

11. Turniej 1995 r.
1-2. IM Mariusz Buś, Wiktor Janow (UKR) – 6/9 3-6. IM Witalis Sapis, WIM Natalia Kiselewa (UKR), Siergiej Szyłow (UKR), Tomasz Jakubowski – 5/9

10.  Turniej 1994 r.
1. GM Robert Kuczyński – 6½/9
2. Wiesław Janocha – 6/9 3-5. Jacek Dubiel, GM Włodzimierz Schmidt, IM Tomasz Markowski – 5½/9

9. Turniej 1993 r.
1. IM Jurij Zezulkin (BLR) – 8½/11
2. IM Zbigniew Szymczak – 8/11 3-4. FM Grzegorz Łukasiewicz, FM Wolfgang Vandrey (GER) – 7½/11

8. Turniej 1992 r.
1-2. Konrad Typek, IM Franciszek Borkowski – 6/9
3-4. IM Witalis Sapis, Wiesław Janocha – 5½/9

7. Turniej 1991 r.
1. IM Vidmantas Mališauskas (LTU) – 8½/11
2-3. Mariusz Buś, Adam Cybulak – 7/11

6. Turniej 1990 r.
1-2. FM Srdjan Panzalović (YUG), Nanko Dobrew (BUL) – 8½/12
3. IM Andrzej Maciejewski – 8/12

5. Turniej 1989 r.
1-2. IM Krzysztof Żołnierowicz, IM Andrzej Maciejewski – 10/15
3-5. FM Saudin Robović (YUG), FM Peter Meister (FRG), Krzysztof Strzelecki – 9/15

4. Turniej 1988 r.
1-2. M.Konopka (CSR), Wiesław Janocha – 8½/13
3. IM Andrzej Maciejewski – 8/13

3. Turniej 1987 r.
1-2. IM Artur Sygulski, Dragiša Blagojević (YUG) – 7½/12
3. Konrad Typek – 7/12

2. Turniej 1986 r.
1-2. Dragan Ilić (YUG), FM Andrzej Maciejewski – 9/13
3. Wiesław Janocha – 8½/13

1. Turniej 1985 r.
1-4. FM Andrzej Maciejewski, Mirosław Maciejewski, Konrad Typek, Adam Cybulak – 6½/11