Puchar Wojewody

Wyniki pierwszego dnia

W pierwszym dniu Pucharu odbyły się mecze pomiędzy uczestnikami rundy. Wszystkie mecze rozgrywane były w systemie best of one. Mecze odbywały się w ZSP nr 32 w Stoszowicach, siedzibie miejscowego klubu.

Pierwsza runda turnieju odbyła się 27 kwietnia. Mecze rozegrano w ZSP nr 30 w Stoszowicach, siedzibie lubelskiego klubu. Druga runda odbyła się 28 kwietnia. Mecze rozegrano w ZSP nr 30 w Stoszowicach, siedzibie miejscowego klubu. Trzecia runda odbyła się 29 kwietnia. Mecze rozegrano w ZSP nr 31 w Brzesku, siedzibie wrocławskiego klubu.

Czwarta i ostatnia runda Pucharu Górnego Śląska w Szachach odbyła się 1 maja. Wszystkie mecze rozegrano w ZSP nr 31 w Brzesku, siedzibie wrocławskiego klubu.

Wyniki drugiego dnia

Podczas drugiego dnia pucharu rozegrano cztery pierwsze rundy. Pierwsza runda została rozegrana 27 kwietnia. Turniej rozpoczął się od meczu pomiędzy uczestnikami danej rundy. Wszystkie mecze rozgrywane były w systemie best of one.

Mecze odbywały się w Szkole Podstawowej nr 28 w Walimiu, która jest siedzibą miejscowego klubu. Druga runda odbyła się 28 kwietnia. Mecze zostały rozegrane w ZSP nr 30 w Stoszowicach, siedzibie lubelskiego klubu. Trzecia runda odbyła się 29 kwietnia. Mecze rozegrano w ZSP nr 31 w Brzesku, siedzibie wrocławskiego klubu.

Czwarta i ostatnia runda Pucharu Górnego Śląska w Szachach odbyła się 1 maja. Wszystkie mecze rozegrano w ZSP nr 29 w Walimiu, siedzibie miejscowego klubu.

Impreza dla uczestników

Ceremonia zakończenia turnieju jest dobrą okazją do nagrodzenia uczestników turnieju. Odbywa się ona ostatniego dnia zawodów, 16 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Górnośląskim Centrum Kultury we Wrocławiu. Gośćmi honorowymi ceremonii zakończenia są dwaj szachiści: jeden z Polski i jeden z sąsiednich Niemiec.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w ceremonii zamknięcia osobiście lub obejrzenia jej online. Transmisja online znajduje się na oficjalnej stronie internetowej imprezy. Ceremonia zamknięcia jest również transmitowana na portalach społecznościowych.

Uczestnicy ceremonii zamknięcia mają okazję spotkać się z szachistami i zdobyć ich autografy. Uczestnicy otrzymują również pamiątki, trofea i certyfikaty. Uczestnicy mogą także robić sobie zdjęcia z szachistami.

{* *}